Cheesecake nasıl yapılır?

Cheesecake nasıl yapılır?

Çok aşırı tatlı sevmeyenler için en doğru çözümlerden biri ekşi bir meyveyle lezzetlendirilmiş tatlılar. Bu tür tatlılar söz konusu olduğunda da akla ilk gelenlerden biri cheesecake. Cheesecake son dönemlerin en favori tatlılarından. Genellikle sade dolguyla yapılan cheesecake’ler üzerine eklenen jöleler ve soslarla lezzetlendiriliyor.

Cheesecake, bir veya daha fazla katmandan oluşan bir tatlıdır. Ana ve en kalın katman, yumuşak, taze peynir, yumurta ve şeker karışımından oluşur. Alt tabaka varsa, genellikle ezilmiş kurabiyelerden, graham krakerlerinden, hamur işlerinden, sünger kek veya bazen pandispanyadan yapılan bir kabuk veya tabandan oluşur.

Çay saatlerinde, yemek sonrası tatlı seçenekleri içinde değerlendirebileceğiniz cheesecake’i soslarla sık sık yapabilirsiniz. Frambuazlı, limonlu ya da çikolatalı kremalarla hazırlanan enfes cheecake’lere kimse hayır diyemez. Çocukların bir tabak daha isteyeceği, kalp atışlarınızı hızlandıracak tatlılar hafiflikleri ile tatlı krizleri için de birebir.

Yulaflı bisküviler ile yumuşak bir altlık, krema ve labne ile sade bir harç hazırlıyoruz. Fırında uzun bir süre pişiriyoruz. Dilediğiniz sosu da üzerine gezdirip, sofralarda baş köşeye kurulmayı hak eden bir tatlı ortaya çıkarıyoruz. Adeta bir sanat eseri görünümündeki yemelere doyum olmayacak frambuazlı cheesecake’niz hazır!

Evde yapmanın zorlu yönleri ile uğraşmak istemezseniz online satış kanallarımızdan satın alabilirsiniz. Tüm Cheesecake istekleriniz için Trendyol, Hepsi Burada, N11 , Çiçek Sepeti online mağazalarımızdan hızlıca sipariş verebilir. Bu benzersiz lezzetleri keşfe çıkabilirsiniz.

Detaylı bilgi için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü