Dondurulmuş pasta nasıl yapılır?

Donuk pasta, Türk Gıda Kodeksine uygun şekilde üretilip dağıtımı yapılmaktadır. İçinde katkı maddesi bulunmayan bu gıdalar, uygun koşullarda üretilerek depolanır ve dağıtımı yapılır. Katkı maddesi bulunmadığı için çocuklar için de tüketimi uygundur.

Donuk pasta yapımının standartları tutturması ve ürünlerin aynı lezzeti ve besin değerini koruyarak yerine ulaştırılması oldukça önemlidir. Donuk pasta yaparken uygun koşullarda şoklanarak dondurma işleminin titizlikle yapılması gerekir. Ev hanımı birçok kişi evde kendi mutfağında da donuk pasta yapabilir ama gerekli soğutma işi ev koşullarında yavaş gerçekleştiği için büyük imalathanelerde yapılan gibi sağlıklı olmaz.

Donuk pasta yapılırken -40 derecede şoklanır ve -18 derecede olan depolarda saklanması gerekir. Sevkiyat kısmında da yine frigo araçlarda -18 derecede sağlıklı şekilde dondurarak sevkiyatın gerçekleşmesi gerekir.

Tüm ürünlerimiz -40 derecede şoklanıp -18 derecede depolarda saklanır. Isı seviyesi 24 saat boyunca kontrol altında tutulur. Donuk pastalarımız oda sıcaklığında 3-4 saat arasında çözülür. Tazeliğini koruması ve bakteri oluşmaması için 24 saat içerisinde tüketilmesi önerilmektedir. 24 saat geçtikten sonra tüketilebileceği bir ortam olmayacaksa tekrar dondurulmadan atılmalıdır.

Ürünlerimiz hakkında daha detaylı bilgi ve sipariş için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü