Dondurulmuş Pasta Üreticileri

Dondurulmuş Pasta Üreticileri

Her yaştan insanın severek tükettiği pasta çeşitlerine talebin artmasıyla normal olarak Donuk Pasta üretimi de artmıştır. Ancak Dondurulmuş Pasta Üreticileri tarafından yapılan şoklama işlemi ile evlerde yapılan şoklamanın aynı sonucu vermeyeceği bilinmelidir. Gıda malzemelerinde çeşitli mikroorganizmaların oluşmaması adına doğru soğuk zincir koşullarının sağlanması önemlidir. Bu nedenle evlerinizde ya da iş yerlerinizde amatörce yapılan şoklama işleminin ardından ürünlerinizin sağlıklı olacağının garantisi yoktur.

Pastacılık sektöründe her geçen gün yepyeni bir lezzet ve yapılış şekli adından söz ettiriyor. Özellikle işçilik maliyetlerinin fazlalaşması ve çalışma hayatı nedeniyle vakit darlığı yaşanması sebebiyle pasta firmaları yepyeni teknoloji arayışlarına giriyor. Pasta taleplerine hızlı ve kolay bir şekilde cevap vermek için donuk pasta üretilmeye başlandı.

Özellikle büyük kafelerde, işletmelerde, marketlerde ve diğer gıda satış yerlerinde satılan donuk pastalar, alkol ya da zararlı kimyasallar içermeden hazırlanır. Pasta hazırlanırken -35-40 derecede şoklama yapılır. Bu sayede donuk pastanın ömrü uzatılır ve taze şekilde korunması sağlanır.

Donuk pastaların stoklanmasında da ortamın sıcaklığının iyi ayarlanması gerekir. Pastanın genel olarak -18 derecede raflara konularak taze kalması sağlanır. Donuk pastaların kontrolleri gıda mühendisleri tarafından yapılır.

Tüm donuk pasta ihtiyaçlarınız için Trendyol, Hepsi Burada, N11 , Çiçek Sepeti online mağazalarımızdan hızlıca sipariş verebilir. Bu benzersiz lezzetleri keşfe çıkabilirsiniz.

Detaylı bilgi için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

 

 

Menü