Donuk pasta nedir?

Donuk pasta, yapıldığı günün tazeliğini koruduğu ve her mevsim meyvesinin de rahatlıkla kullanılarak yenebildiği pastalardır. Günümüzde birçok özel organizasyon firmaları, pastane, kafeler vb. firma donuk pasta imalatından yararlanarak müşterilerinin memnuniyetini kazanmaktadır. Ayrıca otellerde veya yemekhanelerde de catering pastalarımız sıkça tercih edilmektedir.

Günümüzde oldukça sevilen başlayan donuk pasta ile pasta sektörü de kendi alanında oldukça önemli bir yükselişe geçmiştir. Çalışan birçok kadın için donuk pastalar kurtarıcı olmaktadır, çalıştıkları için zaman bulamadıklarından donuk pasta tüketimine yönelmektedirler. Çalışan kadınların büyük yardımcısı olan dondurulmuş pasta çeşitleri içinde cheescake, mono pastalar, tiramisu, yaş pastalar, sufleler bulunur. Elbette bu güzel ürünlerin saklama koşulları ve çözdürme kuralları vardır. Bu kurallara göre saklanan ve çözdürülen ürünler daha lezzetli ve sağlıklı olmaktadır.

Donuk pasta üretimi gün geçtikçe daha fazlalaşmakta ve büyük cafe zincirlerinde, küçük işletmelerde ve gıda satılan büyük market raflarında yerini almaktadır. Pasta imalathanelerinde taze olarak üretilerek -40 derecede şoklanmış pastalar -18 derece depolarda stoklanır. Ürünlerin hiçbirinde katkı maddesi ya da domuzdan kullanılabilecek hiçbir ürün maddesi ya da alkol kullanılmaz. En taze haliyle şoklanan ürünler, çözdürüp tüketene kadar yapıldığı gününü tazeliğini korur. Hızlı dondurma işleminden geçen ürünlerin besin değerleri ilk günkü seviyede korunur. Kimyasal koruyucu kullanmadan yapılan bu doğal saklama yönetimi sadece ürünün tazeliğini ve lezzetini korumakla kalmaz, aynı zamanda mikroorganizmaların çoğalmasını da engeller.

Ürünlerimiz hakkında daha detaylı bilgi ve sipariş için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü