Donuk pasta sağlıklı mı?

Donuk pasta sağlıklı mı?

Taze ürünler zamanla besin değerlerini kaybetmekte ve görünüş olarak da oldukça değişmeye başlarlar. Renkleri solmaya başlar. Donuk pasta ürünlerinde böyle bir problemle karşılaşılmaz. Kocaeli’de bulunan imalathanemizde ürettiğimiz donuk pasta ürünlerinde doğal malzemeler kullanılarak hiçbir katkı maddesine yer verilmez. Türk Gıda Kodeksi standartlarında üretilen ürünlerimizde kaliteyi ve lezzeti aynı anda bulursunuz. Profesyonel ve konusunda tecrübeli pasta usta ve şeflerimizin hünerli ellerinden çıkan pastalar uygun koşullarda şoklanarak depolara gönderilir ve en son tüketiciyle bulaşana kadar -18 derecelik depolarda saklanır.

• Yiyecekler -18 derecede dondurulduğu sürece maya, bakteri, küf gibi çeşitli mikroorganizmaların üremesini engeller.
• Ancak -18 derecede dondurulan ürünler, 1 saat buzdolabının +4 kısmında çözüldükten sonra diğer tüm pastalar gibi 4 gün içinde tüketilmelidir.
• Dondurulmuş ürünün tazeliği ve sağlanan uygun şartlar sayesinde besinlerin vitamin değeri, rengi ve tadı korunmuş olur.

Dondurulmuş ürünler denince birçok kişinin aklına sağlıksız, güvensiz ürünler gelmektedir. Ancak bu ürünlerin içinde hiçbir katkı maddesi yoktur ve en güvenli besinlerdir. Hücre zarı çatlatılmadan yapılan dondurma işlemi sayesinde ürünler besin değerini kaybetmeden kalırlar.

Donuk pastayı gönül rahatlığıyla tüketebilir, çocuklarınıza da yedirebilirsiniz.

Tüm donuk pasta ihtiyaçlarınız için Trendyol, Hepsi Burada, N11 , Çiçek Sepeti online mağazalarımızdan hızlıca sipariş verebilir. Bu benzersiz lezzetleri keşfe çıkabilirsiniz.

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü