Düğün Davetlilerine Özel Tatlı Sağlayan Firmalar

Düğün Davetlilerine Özel Tatlı Sağlayan Firmalar

Düğün Davetlilerine Özel Tatlı Sağlayan Firmalar bal ve yoğunlaştırılmış sütten yapılan leziz marlenka tatlısından bahsedeceğiz. Çikolatalı ve ballı cevizli çeşitleri mevcuttur. Eski Sovyetler Birliği ülkesinde en popüler olan eski bir tatlıdır. Krema dolgulu pandispanya katmanlarından oluşmaktadır. Tadının hafifliğiyle çay saatlerinin, altın günlerinin gözdesi olmuştur. Eğer tatlınızı dolapta beklettiyseniz ısıtarak tüketmenizi tercih ederiz. Hazırsanız tarif kısmına geçiyoruz…

 

Kekin Hazırlanışı

Yumurta ve şekeri çırparak yumurtayı kabartın. Boş bir tencerenin içerisine su koyarak ocağa koyun. Bu yöntemi kullanarak tereyağını direkt ısıya temas etmeden eritin. Eriyen tereyağın içerisine un ve kabartma tozu hariç kalan malzemeleri ekleyin ve karıştırın. Karışım homojen bir kıvama geldiğinde yumurta ve şekerli karışımı ekleyerek mikser ile çırpın. Karışım ilk hacminin iki katına çıktığı zaman ısıyı kesmelisiniz. Unu karışıma iyice yedirerek fazla çırpmadan, tahta kaşık yardımı ile karıştırın. Kat kat bir pasta olacağından her katı ayrı pişirmek en kolay yöntem olacaktır. Fırın tepsisine yağlı kağıt serin. Yaklaşık 1,5 kepçe hamurdan dökerek eşit ve ince bir tabaka halinde yayın. Önceden ısıtılmış 165 derecelik fırında 5-6 dakika pişirin. Bu işlemi hamur bitene kadar 7-8 kere tekrarlayın. Yuvarlak bir kalıp yardımı ile düzgünce kestikten sonra kek katlarınız hazır ve nazır…

 

Etkili ve hızlı çözümler için tam adresine geldiniz. Detaylı sorularınıza detaylı cevaplar için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Kondanse Sütün Hazırlanışı

Sütü orta ateşte kaynatın. Her taşımda üzerinde biriken tortuyu alarak bu işleme yaklaşık 2 saat devam edelim. Süt miktarı azaldıkça taşım süresi kısalacaktır. 1 su bardağı süt kalana kadar devam edin. Sonra ocaktan alıp içerisinde ince delikli süzgeç yardımı ile sütü süzün. Süzdüğünüz sütün içerisinde ölçülü şekerinizi eritin ve tekrar ocağa alın. Kaynayınca ocaktan alıp soğutun. Sütünüz bu sayede yoğunlaşacaktır.

Pastanın Hazırlanışı

Kat kat hazırlanan pasta kekinin ilk katını ince bir tabaka krema ile kaplayın ve üzerine ince çekilmiş fındık ilave ederek bu adımları tekrarlayın. Afiyet olsun!

 

Düğün Davetlilerine Özel Tatlı Sağlayan Firmalar Hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Menü