Endüstriyel Elmalı Tarçınlı Pasta Satan Firmalar

Endüstriyel Elmalı Tarçınlı Pasta Satan Firmalar

Pastacılık çok eski medeniyetlerden kalma ve sürekli kendini geliştiren bir sektördür pastacılık tarihinin ilk başladığı zaman 13 yüzyılda Avrupa kültürüyle karşımıza çıkmaktadır. Eski tarihlerde ise insanlar bugün bildiğimiz pastalardan daha farklı şekilde ekmek ve bal kullanılarak tatlandırılması sonucu pastacılığa ilk adım atılmıştır. Fransa’da ki zengin ailelerin yiyebildiği hatta pasta yapılması için özel olarak işe aldığı kişilerin işlerini kaybedince Fransa’nın pastacılığın gelişip artmasına katkı sağlamaktadır. En büyük pastacılık gelişimi ise 18 yüzyıl da vatel’in çeşitli pasta kalıplarının kullanılması dışın da kremşantiyi bulmasıyla geliştirilmektedir.
Evlerimizde yaptığımız tiramusu keki orjinalinden biraz daha farklıdır aslında. Bizler biraz kolayına kaçarak hazır pasta keki kullanıyoruz, elin İtalyanı ise kedi dili denilen “Savoiardi” bisküvisini kullanıyor. (Şu anda bu bisküvi gurme marketlerde ve başka birçok yerde var.) Aradaki fark böyle başlıyor. İç malzemelerinden bizde ki labne peyniri yerine ise mascarpone peyniri görevi üstleniyor. Yumurta, şeker, espresso, tuz diğer yardımcıları oluyor.
İşe önemli bir püf noktası olan yumurtaların beyazları ile sarılarını ayrı kaplara ayırmak ile başlıyoruz. Yumurta akına az miktarda tuz ve vanilya ekleyerek mikser yardımıyla çırpıyoruz. Bu sefer de yumurta sarısına geçerek toz şeker ilave ederek rengi açılana kadar çırpıyoruz.
Her şeyi ayrı hazırladığımız tiramusunun can damarı olan noktası mascarpone peynirini de mikserle çırparak önceden hazırladığımız yumurtaları yavaşça ekliyoruz. İtalyanlar bu aşamada içerisine sevdikleri kahve likörünü de ekler. Krema dolapta beklerken kahvesi hazırlanarak soğutulur. Kedidili bisküvilerin her iki tarafı da ıslanacak şekilde kahveye batırılarak tepsiye dizilir. Afiyet olsun:)…

Endüstriyel Elmalı Tarçınlı Pasta Satan Firmalar

Pastacılıkta yenilik arayışı farklı tatlar farklı lezzetler üretmeye çalışırken, diğer yandan ise pastaların uzun süreli nasıl saklanacağı konusunda da bir arayıştadır. Donuk pasta üretimi bu anlamda çok kendini geliştirmiş ve son noktalardan biri olmuştur. Bu teknoloji ile pastalarımız dilediğimiz süre içerisin de lezzet kaybı olunmadan kolayca muhafaza edilebilir.
Milano Cake olarak toptan Pastane ve Kafe ürünlerini aynı zamanda ise makaron ve Endüstriyel & Catering ürünlerini size sunarız. Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.
Milano cake olarak ürünlerimiz şunlardır
Pasta çeşitlerimiz
Kadayıflı Cevizli Pasta
Ananaslı Bademli Pasta
Fıstık Bahçesi
Fıstıklı Pasta
Devil’s My Black
Kara Orman Meyveli Pasta
Endüstriyel Elmalı Tarçınlı Pasta Satan Firmalar daha fazla ürünlerimiz olup bunları sizlere sunmaktayız

bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Menü