Makaron Malzemeleri Nedir?

Makaron Malzemeleri Nedir?

Makaron Tarifi Malzemeleri

75 gram yumurta akı (bayat olmalı)

75 gram toz badem

150 gram pudra şekeri (katkısız)

30 gram toz şeker

10 gram kakao

1 çay kaşığı kadar tuz

Ganaj kreması için malzemeler

100 gram sütlü çikolata

100 gram krema

İlk olarak kremasını yapmak için sıvı krema, sos tenceresine konulur ve ocakta kaynama noktasına gelinceye kadar pişirilir. Kaynama noktasın geldikten sonra içerisine çikolata eklenir. Çikolatalar eriyinceye kadar karıştırılır.

Çikolataların erimesinden sonra bir süre biraz soğuması beklenir ve sonra buzdolabına konulur. Başlangıçta sıvı olan krema bekletildikten sonra daha da çikolata kreması halini alacaktır.

Makaron tarifi için, yumurta akları bir tutam tuz ile cam kase içinde mikserin düşük devir hızında çırpılır. Köpükler olmaya başlayınca, toz şeker 5 parçaya bölünerek eklenir. Şekerin eklenmesinden sonra yüksek devirde traş köpüğü kıvamını alıncaya kadar çırpılır(eğer renklensin isteniliyorsa bu aşamada gıda boyası eklenerek yapılmalıdır, gıda boyaları çok etkili olduğu için çay kaşığı sapı ucuyla konulması yeterli olacaktır).

 

Badem, kakao ve pudra şekeri elekten geçirilir. Bu malzemelerin yarısı merenge eklenir ve alttan üste doğru olacak şekilde çok yavaş hareketlerle karıştırılır.

Daha sonra yine yavaşça ve dikkatlice sıkma poşetine konularak macaron tarifi ile yapılan karışımı tepsiye serilen yağlı kağıdın üstüne 3 er cm aralıklarla ceviz büyüklüğünde sıkılır ve kuruması için 30 dakika beklenir.

Kuruduktan sonra önceden 160 derecede ısıtılmış fırına konularak 15 dakika pişmesi için beklenir. Soğuduğunda da gerekirse spatula ile tepsiden alınır ve aralarına kreması da konularak eşleştirilir. İşte makaron nasıl yapılır sorusunun cevabı adım adım.

Verilen ölçüdeki malzemelerle 12 – 13 adet makaron yapılabiliyor.

Makaron Nedir ihtiyacınız için Trendyol, Hepsi Burada, N11 , Çiçek Sepeti online mağazalarımızdan hızlıca sipariş verebilir. Bu benzersiz lezzetleri keşfe çıkabilirsiniz.

Detaylı bilgi için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

 

Menü