Makaron nasıl yapılır?

Makaron nasıl yapılır

Bir macaron yapmak için iki ana yöntem vardır; “Fransız” yöntemi ve “İtalyan” yöntemi. İkisi arasındaki fark, kremanın yapılma şeklidir. Fransız yönteminde, yumurta akları, sertleşmiş beze oluşana kadar çırpılır.

İtalyan usulü, yumurta beyazlarını bir beze oluşturmak için sıcak şeker şurubu ile çırpmayı içerir. Bu yöntem çoğu zaman yapısal olarak daha sağlam fakat daha tatlı olarak kabul edilir. İtalyan veya Fransız beze öğütülmüş badem ile birleştirilir.

Yumurta akı, pudra şekeri, toz şeker, badem tozu veya öğütülmüş badem ile yapılır, ayrıca renklendirmek için gıda boyası kullanılır. İçerisinde badem kullanılması nedeniyle acıbadem kurabiyesiyle karıştırılır.

Tipik bir macaron, bir sandviç gibi arasına krema veya reçel dolgusu konularak sunuluyor. Macaronlar ahududu, portakal, çikolata, limonlu, fıstıklı gibi pek çok farklı aromayla yapılır. Bu yazımızda Makaron nasıl yapılır? sorusunun cevabını sizlerle paylaştık.

Tüm makaron talepleriniz için Trendyol, Hepsi Burada, N11 , Çiçek Sepeti online mağazalarımızdan hızlıca sipariş verebilir. Bu benzersiz lezzetleri keşfe çıkabilirsiniz.

Detaylı bilgi için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

 

Menü