Makaron Püf Noktaları Nedir?

Makaron Püf Noktaları Nedir?

En dikkat edilmesi gereken püf noktası, yumurta akının bayat olmasıdır, yumurta akı 2 gün öncesinden bir kaseye konularak ve üstü streçlenerek buzdolabında 2 gün boyunca bekletilir. Kullanılmadan 1 saat önce de buzdolabından çıkartılmalıdır.

Diğer önemli konulardan birisi de hassas terazi ile makaron malzemeleri için ölçümlerinin yapılmasıdır.

Makoron tepsiye sıkıldıktan sonra tepsi 3 kez sertçe tezgaha vurulmalı ki çırpma işlemi esnasında oluşan kabarcıklar yok olarak, kurabiyenin kabarmasını önlemesin.

Macaron yapımı ile ilgili başka bir önemli nokta da, makaron tepsiye sıkıldıktan sonra oda sıcaklığında üzeri kabuklaşıncaya kadar bekletilmesidir(ortalama 30 dakika).

Makaronlar fırında az pişirilirse sakız gibi olur, araştırırsanız rudolfun fırını da bunu teyit eder. Fırında çok tutulduğunda da kupkuru olur, 15 dakika fırında pişirilmesi yeterlidir, ilk 12 dakika fırın kapağı asla açılmamalıdır.

Fransız makaron tarifi ile ilgili bir diğer detay ise, sıcakken dokunulmamalıdır. Diğer kurabiyelerde olduğu gibi sıcakken alınırsa avuç içinde kabuğu kalır. Soğuması beklenerek, soğuduktan sonra macarone spatula yardımı ile birlikte tepsiden alınır.

Yumurta akları tıraş köpüğü kıvamını alıncaya kadar çırpılmalıdır ama bu kıvama geldikten sonra devam ederseniz sönecektir. Bu yüzden kıvamına dikkat etmek gerekir. Ayrıca traş köpüğü nasıl hazırlanır sorusunun esprili cevabı da bu olsa gerek.

Bütün kuru makaron malzemeleri hem robot hem elekten geçirilir.

Çırpma işlemi bitirildikten sonra metal bir alet kullanılmamalı(kap, kaşık, spatula gibi). Sadece tahta malzemeden yardımcı malzemeler kullanılmalı. Yani tahta bir kaşık ya da spatula ile alttan üste doğru olacak şekilde yavaş hareketlerle karıştırılır.

Yapıldıktan 1 gün sonra tüketilmesi tadını ortaya çıkarır.

Çırpma işlemi cam ya da metal kasede yapılırsa sanki çırpılırken dövülüyormuş etkisi olacağı için iyi kabarmaktadır.

Son püf noktası da makaron tarifleri yapılırken camlar kapalı olmalıdır, söylenene göre üşüyorlarmış.

Fiyatlarını da öğrenmek isterseniz carte d or macaron fiyatı diye bulabilirsiniz. Ya da tatbak resimli pasta fiyatları olarak da bakabilirsiniz ama genel olarak tanesi 3.25 TL civarında oluyor.

Makaron Nedir ihtiyacınız için Trendyol, Hepsi Burada, N11 , Çiçek Sepeti online mağazalarımızdan hızlıca sipariş verebilir. Bu benzersiz lezzetleri keşfe çıkabilirsiniz.

Detaylı bilgi için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü