Toptan Sufle Nereden Alınır?

Toptan Sufle Nereden Alınır? öğrenmek için doğru yerdesiniz.

Cheesecake Nedir

Kelime anlamı itibariyle peynirli kek demektir. Temel maddesi tuzlu bir besin olan peynirdir. Farklı soslar ve malzemeler ile içeriği ve görseli değiştirilebilmektedir. Bilinirliğini son yıllarda değişen ve gelişen kafe kültürü ile arttırmıştır. Aslında tatlı dünya mutfağı için yeni bir lezzet değildir. Pek çoğumuz için şaşırtıcı olacak fakat cheesecake tarihi Antik Yunan’a kadar dayanan bir tatlıdır. M.Ö. 776 yılında ilk olimpiyat oyunlarında yarışacak olan atletlere cheesecake verilmiştir. Sonrasında Roma İmparatorluğu Yunanistan’ı işgal edince aradaki kültürel etkileşim dolayısıyla tarifi Romalılar da öğrenmiştir. Buradan bütün Avrupa’ya ve göç eden insanlar vasıtası ile de Amerika’ya yayılmaktadır. Bugün artık evrensel bir nitelik taşıyan bu lezzet dünyanın her yerinde farklı bir usulle yapılıyor. Bunun öncelikli sebebi ise kekin temel malzemesi olan peynirin yapıldığı ülkenin yeme-içme kültürüne göre farklı tercih edilmesidir. Örneğin İtalyan stili ile yapılan cheesecakelerde ricotto peyniri tercih edilirken, New York stilinde çoğunlukla krem peynir kullanılmaktadır. Almanlar ise quark peynirini tercih ederler.

Toptan Sufle Nereden Alınır? hakkında detaylı sorularınız için bizleri takip edebilirsiniz.

Cheesecake Çeşitleri

Gastronominin gelişmesiyle beraber pastacılıkta epeyce yol kat etti. Bunda elbette ürün çeşitliliğinin katkısı büyük. Cheseecake de bu gelişimle beraber menülerde daha sık karşımıza çıkar vaziyette. Tam da bu noktada belirtmek gerekir ki cheesecake pek çok tatlıya göre daha uzun süre muhafaza edilebilmektedir. Uzun süre saklanabilmesi pek tabii pek çok fırının, kafenin işini kolaylaştırır bir özellik. O yüzdendir ki bu gün kafeler de çeşit çeşit cheescake var. Bunlardan bir kaçını sayıca olursak hemen her kafede bulabileceğiniz limonlu, frambuazlı cheescake çeşitlerini ve karşımıza sık çıkmasada mutlaka denenmesi gereken kahveli, yaban mersinli ve kestaneli cheesecake çeşitlerini örnek olarak verebilmektedir.

Cheesecake çeşitliliği aslında epey fazla bir tatlı iken san Sebastian cheesecake öteki çeşitlere nazaran son bir iki yılda bilinirliğini epeyce arttırdı ve popüler bir gastronomik lezzet haline geldi diyebiliriz. Pek çok cake çeşidi varken insanların son yıllarda özellikle rağbet gösterdiği San Sebastian cheesecake ‘İspanyol usulü yanık cheseecake olarak bilinmektedir.

Toptan Sufle Nereden Alınır? hakkında detaylı bilgi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Menü